Platby kartou jednoduše? Pomůže platební terminál SumUp

Občas se setkáváme s poptávkou nebo potřebou platby platební kartou. Pro malé obraty se rozhodně nevyplatí pořizovat velké platební terminály. Na štěstí se na trhu již několik let pohybuje malý sympatický terminálek, který dokáže velmi překvapit.

Platby kartou jednoduše? Pomůže platební terminál SumUp

Ze spojeného království do Evropy pronikl malý spolehlivý terminál SumUp. Systém nabízí přehlednou a příjemnou administraci, kde uživatelé vidí přehledně všechny tržby, poukázané platby či nastavení účtu. Pokud je libo, můžete si také vytvořit katalog produktů (položek k prodeji), využít několik způsobů platby a tržby evidovat odděleně na zaměstnance či směny. Prodejce si sám stanoví, zda si přeje tržby vyplácet denně, týdně nebo měsíčně na svůj účet.

Výrobce tohoto terminálu nabízí hned dvě řešení:

Platební terminál SumUp Air

Malý terminál SumUp Air

Opravdu malá krabička, která funguje s vaším chytrým telefonem či tabletem. Právě v něm vše obstaráte pomocí aplikace a připojený terminál „pouze“ přečtě kartu a provede platbu. Připojení k telefonu je udržováno pomocí minimálně Bluetooth 4.0. Na jedno nabytí vydrží zpracovat až 500 transakcí a vezmete jej opravdu kamkoliv. Platby přijímá nejrozšířenějšími kreditními či debetními kartami prostřednictvím čipu, bezkontaktně nebo přes Google Pay či Apple Pay. Jeho standartní cena v obchodě provozovatele je 999 Kč. Pořídit jej lze přes doporučení za 470 Kč, dohromady s poštovným tedy vyjde na 560 Kč.

Platební terminál SumUp 3G

Platební terminál SumUp 3G

Tento platební terminál je o kousek větší a je nutné jej vybavit SIM kartou s dostupným mobilním internetem. Odpadá však následně potřeba jej používat s mobilním telefonem, je naprosto samostatný a umožňuje přijímat platby kdekoliv v dosahu mobilního připojení. V prodeji je za cenu 2 499 Kč, při koupi na doporučení však výrobce opět nabízí slevu 529 Kč na jeho pořízení.

Poplatky za vedení terminálu SumUp

Kromě počáteční ceny při koupi zařízení nejsou za provoz terminálu účtovány žádné paušální (měsíční) poplatky. Při každé provedené platbě si terminál strhne pouze 1,95 % poplatek.

Platba kartou a EET

Platební terminál SumUp slouží primárně pro platby kartou a neobsahuje tiskárnu. Jelikož však EET (elektronická evidence tržeb) na platbu kartou neplatí, tiskárnu v tomto případě řešit nemusíte. O tom, jak řešit EET, se rozepíšeme více v příštím článku.

Hodnocení terminálu SumUp

Nám se tento platební terminál skvěle osvědčil. V jeho používání jsme neshledali jediný problém a velice rádi jej dále doporučíme. Pokud chcete terminál otestovat, níže jsme umístili odkaz na terminál se slevou 560 Kč.

Štítky k článku: platební terminál, tržba, platba za vstupné, EET, SumUp